Koncert kolęd w płockiej farze - 16 grudnia 2007

Wielkimi brawami na stojąco i prośbami o bis zakończył się koncert kolęd w płockiej farze, który chór Minstrel zaśpiewał w niedzielę, 16 grudnia 2007.

Rozpoczął się on wykonaniem kolęd znanych części publiczności z lat ubiegłych, np. Narodził się Jezus Chrystus, Mędrcy Świata, czy Jezusa Narodzonego. Tę część występu śpiewali uczniowie klas drugich i trzecich. Następnie wystąpił Kameralny Zespół Wokalny Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który zaśpiewał m.in. O Gwiazdo Betlejemska. Akompaniatorem był oczywiście pan Jarosław Domagała.

Trzecia część koncertu była jednocześnie premierowym występem chórzystów klas pierwszych. Na koncert licznie przybyli więc ich bliscy, aby dopingować swoje pociechy. W tym momencie pan Sławomir Gałczyński poprosił również na scenę absolwentów Minstrela, którzy dołączyli do grona muzyków. Triumfalnie zabrzmiały utwory Bóg się rodzi, Przybieżeli do Betlejem, czy Jingle Bells. Natomiast kolędę Gdy się Chrystus rodzi wykonał solo prof. Gałczyński.

Na zakończenie głos zabrał proboszcz parafii św. Bartłomieja ks. Janusz Cegłowski. Z nieukrywaną radością podziękował chórowi za przybycie i wykonanie koncertu. Powiedział, że nowe schody w przebudowanym prezbiterium koscioła zostały zbudowane właśnie z myślą o Małachowiakach i zaprosił chór do kolejnych występów w murach fary. Podziękowania wobec osób, które przygotowały koncert wygłosił pan Sławomir Gałczyński, wymieniając panią Elizę Łochowską, panią Annę Ptaszyńską i pana Michała Korzeniewskiego. Na zakończenie natomiast złożył wszystkim zebranym życzenia wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Krzysztof Stawicki

Zobacz zdjęcia z tego koncertu w naszej galerii!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License