Oboz 2009 - Czechy!

Minstrel w Horni Lipova vol. 3

Republika Czeska, Kraj Ołomuniecki, Góry Opawskie, Horni Lipova…. Tych miejsc Minstrelowi przedstawiac nie trzeba. Już po raz trzeci w przeciągu pięciu wakacji zawitało tam ponad pięcdziesięciu młodych ludzi związanych z chórem i Małachowianką. Tym razem nasz blisko dwutygodniowy pobyt rozpoczął się już 28 czerwca.

Jako, że wyjazd ma głównie na celu opracowanie nowego repertuaru zaczniemy właśnie od tego. W 2009 Minstrel podjął się opracowania kilku utworów o tematyce gospel, a także muzyki polskiej. Próby z emisji głosu prowadziła nieoceniona pani dr Monika Wilkiewicz z Bydgoszczy, która podjęła się pracy z nami, za co gorąco dziękujemy! Prace w poszczególnych sekcjach głosowych wzięli na swoje barki: sopran - wspomniana już pani Wilkiewicz, alt - pani Eliza Łochowska, tenor - pan Michał Korzeniewski, bas - pan Sławomir Gałczyński. Oczywiście akompaniatorem był pan dr Jarosław Domagała. Miłym ukoronowaniem naszej pracy były dwa koncerty podczas których zaprezentowaliśmy nowy repertuar - jeden w kościele w Bruntalu, drugi w ośrodku Pod Smrkem.

Nie sposób wyobrazić sobie wakacyjnego wyjazdu bez wycieczek! W tym roku byliśmy w takich miejscach jak: uzdrowisko Priesnitza, wspinaliśmy się na wysokiego Pradziada, odwiedziliśmy zamek krzyżacki w Bruntalu. Nie zabrakło kąpieli w gorących źródłach termalnych, oraz wyjazdu do Javornika. W drodze powrotnej do Płocka odwiedziliśmy dwa piękne polskie miasta: Kłodzko i Wrocław.

Integracja…. Hasło długie i szerokie. Na obozie realizowane jest w co najmniej 500% normy. Chyba nic nie wpływa tak na atmosferę wyjazdu jak wspólnie spędzane wieczory, czy podróże autokarami. Niezapomniane pozostanie wieczorne ognisko połączone z konkursem fryzur. Każdy kto był wie o co chodzi….

Jako, że urodziny Pana Dyrygenta przypadały dzień po zakończeniu wyjazdu tradycyjne składanie życzeń odbyło się już 10 lipca. Związani czerwoną wstążką, trzymając świeczki w dłoniach odśpiewaliśmy Sto lat, a następnie Jubilat zdmuchnął nasz żywy tort.

O jak ja kocham to miejsce! (….) Wrócimy tu jeszcze! - śpiewał Kuba Kawalec z zespołu Happysad. Wprawdzie obóz się skończył, ale wspomnienia pozostały. I olbrzymia nadzieja, że za dwa lata wrócimy do Czech jeszcze ! A w międzyczasie oczywiście jeszcze jeden obóz, tym razem w …. (tego nie wie nikt)

W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE:

NASI OPIEKUNOWIE NA OBOZIE:
- pan Sławomir Gałczyński - kierownik obozu
- pani Eliza Łochowska
- pani Maria Sieczkowska
- pan Jarosław Domagała
- pani Anna Chudzik
- pan Mariusz Chudzik

PRÓBY PROWADZILI:
- emisja głosu i łączenie: pani Monika Wilkiewicz
- z sopranem pani Monika Wilkiewicz
- z altem pani Eliza Łochowska
- z tenorem pan Michał Korzeniewski
- z basem pan Sławomir Gałczyński
- akompaniator pan Jarosław Domagała

OPRACOWYWANE UTWORY:
- Ave Maria, mel. Marek Jasiński
- Lokomotywa, sł. Julian Tuwim, opr. Krzysztof Dzierma
- Do kraju tego, sł. Cyprian Kamil Norwid, mel. Józef Świder
- Torna a Surriento, opr. Enrico Buondonno
- Nobody knows, opr. A. Dresens

Zobacz również:

Galeria zdjęć - tego reklamować chyba nie trzeba :).

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obozu, a zwłaszcza Panu Sławomirowi Gałczyńskiemu - serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i zorganizowanie wyjazdu!

ZOBACZ też jak wyglądały obozy w Horni Lipovej!!! :
- w roku 2005!
- w roku 2007!

Krzysztof Stawicki

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License